Prawo spadkowe – pomoc adwokacka w Warszawie

Prawo spadkowe to część prawa cywilnego, które reguluje przejście praw i obowiązków majątkowych spadkodawcy na spadkobierców, sposoby, dysponowania majątkiem na wypadek śmierci, dział spadku, odpowiedzialność za długi spadkowe, dziedziczenie i status prawny spadkobierców.

W kwestiach takich, jak spadek, jego podział czy zachowek nierzadko niezbędna okazuje się fachowa pomoc, jakiej może nam udzielić adwokat. Kwestie wynikające z prawa spadkowego najlepiej konsultować z adwokatem specjalizującym się właśnie w tej dziedzinie prawa cywilnego. Na terenie miasta Warszawa sprawdzonych adwokatów specjalizujących się w kwestiach spadkowych możecie Państwo znaleźć w Kancelarii Adwokackiej Adwokat Justyna Hurej.

Spadek, zachowek, podział spadku – adwokat Warszawa Wawer

Nasza Kancelaria świadczy kompleksową pomoc prawną w zakresie prawa spadkowego, w tym udzielamy porad prawnych, reprezentujemy Klientów przed sądami w każdej sprawie spadkowej, sporządzamy pisma sądowe m.in. wniosek o stwierdzenie nabycia spadku, pozew o zachowek, wniosek o dział spadku, bierzemy udział w negocjacjach ze stroną przeciwną. W ramach świadczonych przez kancelarię usług doradzamy również w sprawach dotyczących przyszłego spadku i dziedziczenia. Sprawy spadkowe mają szczególny charakter i dotyczą bardzo wrażliwych sfer życia prywatnego naszych Klientów, dlatego do każdej sprawy podchodzimy indywidualnie.

Prawo spadkowe nie ma przed nami żadnych tajemnic. Świadczymy kompleksowe usługi prawnicze z tego zakresu. Udzielamy fachowych porad prawnych oraz doradzamy klientom najlepsze rozwiązania ich problemów. Towarzyszymy spadkobiercom na każdym etapie postępowania sądowego, reprezentując ich interesy w toczącym się procesie. Kompleksowo prowadzimy sprawy spadkowe. Na zlecenie klienta nasz prawnik sporządza pisma procesowe oraz zajmuje się składaniem stosownych wniosków, skarg i zażaleń do sądu.

Sprawy spadkowe – współpraca z adwokatem

Każdy współpracujący z nami adwokat specjalizujący się w obsłudze spraw spadkowych posiada stosowne kwalifikację, wiedzę i doświadczenie. Współpracując wyłącznie z najlepszymi specjalistami z branży jesteśmy w stanie zapewnić naszym Klientom obsługę na jak najwyższym poziomie, przy jednoczesnym osiąganiu korzystnych wyników prowadzonych postępowań spadkowych. W zależności od Państwa potrzeb i oczekiwań możemy obsłużyć każdą sprawę z zakresu prawa spadkowego, włącznie z postępowaniem o zachowek czy postępowaniem mającym na celu podział spadku pomiędzy spadkobierców.

Spadek to ogół praw i obowiązków majątkowych, które z momentem śmierci danej osoby, zwanym otwarciem spadku, przechodzą na jeden lub więcej podmiotów w wyniku dziedziczenia. Nie oznacza to, że spadkiem objęte są wszystkie prawa i obowiązki jakie miał zmarły za życia. Dzieje się tak z różnych przyczyn m.in. dlatego, że niektóre prawa i obowiązki wygasają z chwilą śmierci albo przechodzą na inne osoby które nie są spadkobiercami.

Adwokat Wawer – zakres oferowanych usług prawnych

Prawo spadkowe to jedna z naszych specjalności, a zarazem dziedzina prawa, w której jako Zespół wykwalifikowanych adwokatów i prawników osiągamy bardzo dobre wyniki. Klientów zainteresowanych nawiązaniem współpracy w zakresie obsługi postępowań spadkowych oraz spraw o zachowek zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z zakresem usług oferowanych przez naszą Kancelarię.

Usługi z dziedziny prawa spadkowego świadczone przez naszą Kancelarię Adwokacka obejmują m.in.:

  • sprawy o zachowek
  • sprawy o stwierdzenie nabycia spadku
  • sprawy o dział spadku
  • podważenie testamentu
  • wydziedziczenie
  • przyjecie, odrzucenie spadku
  • uznanie spadkobiercy za niegodnego dziedziczenia

Zapraszamy do kontaktu z naszą Kancelarią Adwokacką w Warszawie, odpowiemy na Państwa pytania, postaramy się wyjaśnić wszystkie wątpliwości związane ze sprawami spadkowymi. Jeżeli zdecydujecie się Państwo powierzyć nam prowadzenie swojej sprawy spadkowej dołożymy wszelkich starań by zakończyła się ona dla Państwa pomyślnie.

Skontaktuj się z nami

Umów się na spotkanie